Trio „Veiverių triolė“ dalyvavo III tarptautiniame konkurse „Stebuklingi Budapešto tiltai“

Lap 03

Spalio 28-lapkričio 1 dienomis fortepijoninis trio „Veiverių triolė“ dalyvavo III tarptautiniame konkurse „Stebuklingi Budapešto tiltai“ („Magic Bridges of Budapest“), kuris vyko Vengrijos sostinėje Budapešte. Viktorija Kubiliūtė, Gabija Tiškutė ir Rugilė Macijauskaitė (mokytoja R.Derbutienė) puikiai pasirodė ir savo amžiaus grupėje laimėjo I vietą.

Tačiau ne tik dalyvavimas konkurse džiugino mokinius ir mokytojus – šiai kelionei buvo parengta labai išsami ir turininga programa. Pažintį su Vengrija pradėjome „saldžiai“ – pirmiausia  apsilankėme marcipanų muziejuje Sentendrės mistelyje. Po to, vadovaujami gidės Jonės, susipažinome su įstabaus grožio miesto Budapešto žymiausiomis vietomis, vakare plaukėme laivu Dunojaus upe, grožėjomės apšviestais Budapešto pastatais bei tiltais ir klausėmės valsų karaliaus J.Štrauso muzikos.

Paskutinę ekskursijos dieną lankėmės žymiojo vengrų kompozitoriaus ir pianisto Ferenco Listo įkurtoje Budapešto konservatorijoje ir jo memorialiniame bute. Vėlų vakarą, jau važiuodami link namų, pasiekėme Slovakijos sostinę Bratislavą ir, vedami mokytojos Rūtos, aplankėme šio miesto žymiausias vietas.

Mokiniams ir mokytojams ši kelionė paliko nepamirštamų įspūdžių.