PRIENŲ RAJONĄ KAUNE GARSINO VEIVERIŲ A.KUČINGIO MENO MOKYKLOS DŽIAZO ATLIKĖJAI

Bal 24

IMG_0264Įspūdingai nuskambėjusi mūsų mokinių Agnės ir Luko džiazo muzika maloniais prisiminimais vis gražina mus į savaitėlę prieš šv. Velykas Kauno 1-oje muzikos mokykloje įvykusį XVIII-ąjį respublikinį vaikų džiazo muzikos festivalį.

Jį stebėjo profesionalūs vertintojai – VDU Muzikos akademijos džiazo katedros vedėja Justė Sakalytė, J.Gruodžio konservatorijos mokytojas, kompozitorius ir atlikėjas, buvęs mūsų meno mokyklos koncertmeisteris Arnas Mikalkėnas. Džiazo festivalį šiais metais vedė šmaikštusis fleitos mokytojas iš Kauno 1-os MM Paulius Berūkštis.

Koncertuojantys dalyviai – Kauno 1-OS, A.Kačanausko, „Vyturio“ gimnazijos muzikos skyriaus, J.Jablonskio gimnazijos, J.Gruodžio konservatorijos, Klaipėdos J.Kačinsko, Alytaus, Marijampolės, Kaišiadorių, Trakų ir Veiverių A.Kučingio meno ir muzikos mokyklų mokiniai.

Džiazo muzika su būtinais improvizacijos elementais buvo atliekama fortepijonu, akordeonu, smuiku, violončele, kontrabosu, kanklėmis, trimitu, saksofonu, fleita, birbyne, lumzdeliu, marimba, mušamaisiais ir elektroniniais vargonais. Skambėjo instrumentinis solo ir vokalas, ansambliai ir netgi maži orkestrėliai. Daugiausia buvo fortepijoninių duetų ir įvairių muzikos instrumentų bei vokalo duetų su fortepijonu. Dėl nežinomų priežasčių šiemet nebuvo tik populiariosios gitaros muzikantų. Nebuvo nei vieno išsvajoto džiazinio bigbendo. Pasigedome ir savo kolegų iš Prienų meno bei Jiezno muzikos mokyklų.

Prienų rajoną šiais metais garbingai atstovavo Veiverių A.Kučingio meno mokyklos ketvirtokas Lukas Gvozdevas (vyr. mokytojas Jonas Derbutis) ir penktokė Agnė Kisieliūtė (vyr. mokytojas Kęstutis Gumbrys). Jie grojo elektroniniais vargonais ir puikiai atitiko vaikų džiazo festivalio meninį lygį.

Buvo labai naudinga, įdomu ir smagu „džiazuoti“ drauge su vyresniais ir labiau patyrusiais, iš daug didesnių miestų atvykusiais jaunaisiais muzikantais. Vėl atgimė svajonė turėti savo miestelyje ar bent jau Prienų rajone bigbendą.

Visada jauskime tikrąjį savo gyvenimo džiazą, nes gyvenimas tai džiazas, o džiazas – tai gyvenimas!

Vyr. mokytojas Jonas Derbutis