Prienuose nuskambėjo tarptautinis „Musica pianoforte“ pianistų ir ansamblių konkursas

Bir 06

  Vidmantas Venclovas

2015 m. birželio 7 d. Prienuose baigėsi tris dienas vykęs II tarptautinis „Musica pianoforte“ pianistų ir ansamblių konkursas, kurį organizavo šauni Veiverių A. Kučingio meno mokyklos komanda (daugiau foto spauskite čia)

Šiemet į konkursą atvyko 5 šalių (Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Lietuvos) atstovai. Vien Lietuvai atstovauja 20 šalies muzikos ir meno mokyklų atstovų. Jaunųjų pianistų ir ansamblių pasirodymus vertina autoritetinga tarptautinė komisija (Prancūzija, Italija, Lietuva).

Komisijoje ir A. Kučingio vaikaitė doc. Jūratė Šleinytė, o vertinimo darbui vadovauja prof. Svetlana Eganian iš Prancūzijos.

S. Eganian naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog Veiverių A. Kučingio meno mokyklos rengiamas konkursas yra aukšto lygio ne tik menine, bet ir organizacine prasme. Anot jos, šiame konkurse viskas apgalvota iki smulkmenų, o toks požiūris labai svarbus tiek dalyviams, tiek ir komisijai bei žiūrovams.
Svetlana jau ne pirmą kartą lankosi mūsų mieste, o štai vertinimo komisijos narys prof. Michele Della Ventura iš Italijos mūsų krašte pirmą kartą. Pasak jo, čia gražu, nuostabi gamta, įdomūs žmonės. Jo teigimu, konkursas aukšto lygio, o nugalėtojai verti pagyrimo žodžių.

Pirmąją konkurso dieną savo sugebėjimus pristatė pirmųjų 4 kategorijų solistai. Tarp 56 dalyvių buvo ir dvi mūsų krašto atstovės – Elzė Bisikirskaitė (A 1 kategoja, Birštono meno mokykla, mokytoja Dalia Laimutė Jegelevičienė) ir Kamilė Žliobaitė (A 3 kategorija, Veiverių A. Kučingio meno mokykla, mokytoja Renata Morkūnienė).

Mergaitės, kurioms tai buvo dešimtas tarptautinis konkursas, pasirodė puikiai ir laimėjo pirmąją vietą. Pasak konkurso laureačių, tai devinta pirmoji vieta, nes viename iš konkursų jų pasirodymas buvo įvertintas antrosios vietos diplomu.

Savo konkursinę programą pristatė ir Veiverių A. Kučingio meno mokyklos duetas Beatričė Tūtlytė ir Augustė Januškevičiūtė (mokytojos Agnė Sipavičienė, Rūta Bimbaitė). Komisijos sprendimu, mūsų krašto duetas buvo įvertintas antrosios vietos diplomu. Veiverių A. Kučingio meno mokyklos auklėtinėms tai antrasis tarptautinis konkursas ir antrasis laureatų apdovanojimas

„Musica pianoforte“ konkursas jau turi ir savo nuolatinių dalyvių. Štai, svečias iš Kaliningrado Aleksandr Babayan naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog visada atvyksta į konkursus, kuriuos organizuoja Veiverių A. Kučingio meno mokykla, nes, pirmiausiai, juose užtikrinamas objektyvus vertinimas, antra – čia labai aukštas konkursų lygis. Pasak Aleksandro, kelionė taip pat neprailgsta, o apgyvendinimo sąlygos tiesiog nuostabios.

Anot svečio, dėl konkursų jis daug sužinojo apie Prienus ir Birštoną. „Pas mus taip pat teka Nemunas, bet jūsų krašte jis atrodo gražiau“, – teigė A. Babayan. Svečio dukra Roksana šiame konkurse pasirodė puikiai. Jinai laimėjo Gran Prix A7 kategorijoje, o kartu su Maksimu Myasinu – pirmąją vietą B2 kategorijoje. (Dar daugiau foto yra ČIA)

Konkurso organizatorius, dalyvius, jų tėvus ir komisijos narius pasveikino Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, kuris tarptautinės komisijos nariams įteikė simbolines dovanas.  Pasak mero, džiugu, kad tokio aukšto lygio tarptautinis konkursas vyksta Prienuose ir palinkėjo visiems dar ne vieną kartą sugrįžti į miestą ant Nemuno kranto.