MANO ĮSPŪDŽIAI IŠ KELIONĖS Į VOKIETIJĄ: DALYVAVIMAS TARPTAUTINIAME KONKURSE IR PAŽINTIS SU ŠIA ŠALIMI

Sau 14

2019 m. sauso 4 d. Drezdene, Vokietijoje, vyko tarptautinis konkursas „Dresdner  Wintersterne 2019“, kuriame Prienų kraštui atstovavau aš, Veiverių A. Kučingio meno mokyklos  fortepijono 5 klasės mokinė – Viktorija Kubiliūtė.

Sausio 3 d. ankstų rytą iš Kauno link Vokietijos pajudėjo pilnas 50-ies vietų autobusas. Įvairių muzikos instrumentų mylėtojai iš visos Lietuvos (Kauno, Veiverių, Birštono, Šakių, Zarasų ir kt.) vyko dalyvauti  tarptautiniame konkurse „Dresdner  Wintersterne 2019“ bei susipažinti su Vokietija.

Prisipažinsiu, jog, nepaisant to, kad man tai buvo šeštasis tarptautinis konkursas, šįkart labai nerimavau, nes turėjau groti labai gražų, tačiau sudėtingą kūrinį – V. A. Mocarto Sonatiną C-dur. Konkurse mane lydėjo sėkmė, pavyko suvaldyti jaudulį, „pajausti“ fortepijoną, todėl pagrojau puikiai ir laimėjau pirmąją vietą. Pirmąją vietą sau, Veiverių A. Kučingio meno mokyklai ir Prienų kraštui!

Po konkurso visi lengviau atsikvėpėme ir pradėjome pažintį su Vokietija: Drezdene aplankėmė Technikos muziejų, neišpasakyto grožio katedras, Berlyne – Reichstagą, Brandenburgo vartus, Laisvės statulą ir kitas įžymias vietas, o Meisene – legendomis apipintą porceliano manufaktūrą ir muziejų. Gal bus sunku patikėti, tačiau vaza čia kainuoja 55 000 eurų.

Kelionė į Vokietiją buvo nuostabi, nes iš jos parsivežiau ne tik pirmąją vietą, laimėtą konkurse, bet ir daug neišdildomų įspūdžių.

Labai noriu padėkoti pačiai geriausiai mokytojai Rasai Derbutienei, kuri ruošdama mane šiam konkursui negailėjo laiko ir jėgų. Ačiū!

 

Veiverių A. Kučingio meno mokyklos mokinė Viktorija Kubiliūtė