KONKURSAS IR ATOSTOGOS PROVANSE

Bal 17

Šios pavasario atostogos buvo kupinos provansiškų įspūdžių mūsų mokyklos pačioms  geriausioms mokinėms – Kamilei Žliobaitei, Augustei Januškevičiūtei ir Beatričei Tūtlytei. Mergaitės su savo mokytojomis Renata Morkūniene ir Rūta Bimbaite vyko į „XXXII GRAND CONCOURS INTERNATIONAL DE PIANO“ konkursą Prancūzijoje.

Kelionė į konkursą buvo ilga, tačiau labai sėkminga ir turininga. Pianistų ir ansamblių konkursas vyko Agde mieste, centrinėje miesto bibliotekoje. Jauki, įstiklinta, puikios akustikos erdvė, aukščiausios klasės fortepijonas „Steinway“ įkvėpė jaunuosius pianistus muzikuoti ir pelnyti pačius aukščiausius įvertinimus. Konkurso vertinimo komisijos narys, Agde konservatorijos direktorius, buvo maloniai nustebintas profesionaliu mokinių paruošimu ir aukštu muzikavimo lygiu Lietuvoje. Tai buvo labai malonus komplimentas ne tik mūsų mokiniams, bet ir jų mokytojams. Kamilė Žliobaitė (mokytoja R.Morkūnienė) varžėsi pianistų-solistų grupėje. Ji laimėjo 1-ąją vietą. Beatričė Tūtlytė (fleita, mokytoja A.Sipavičienė) su Auguste Januškevičiūte (fortepijonas, mokytoja R.Bimbaitė) varžėsi ansamblių kategorijoje. Mergaitės taip pat pelnė garbingą 1-ąją vietą ir buvo apdovanotos medaliais bei laureatų diplomais.

Po sėkmingos konkurso dienos mūsų laukė įdomi ir įspūdinga kelionė po viduramžiais alsuojančius Provanso miestelius iki Viduržemio jūros. Aplankėme vandens malūnų miestą Sorgą. Užvažiavę į uolų karjerą, pažiūrėjome 45 minučių trukmės kompiuterinę kompoziciją, skirtą ispanų kilmės dailininkui, tapiusiam ir gyvenusiam Provanse, Pablui Pikaso. Keista, bet taip šiuolaikiškai, naujom technologijom perteiktas menas buvo paveikus, bėgiojo šiurpuliukai. Tą pačią dieną pabuvojome viduramžiais ant uolos pastatytame Gordes mieste. Čia gyveno ir kūrė garsus rusų-žydų kilmės dailininkas Šagalas. Nustebino linksmomis, natūralia ochros uolienos oranžine ir geltona spalva nuspalvintas Rusiljono miestelis. Jis įsikūręs Liuberono draustinyje, kur veisiasi laukiniai arkliai ir jaučiai.

Kitą dieną, lietui lyjant, aplankėme Provanso perlu vadinamą Casio kurortą ant Viduržemio jūros kranto. Įspūdingos kalankės (jūros įlankos) ir uolų fiordai (400 metrų uolos virš jūros lygio), užgniaužė kvapą ne vienam. O paskutinis miestelis su kaktusų, palmių, įvairių įmantrių augalų sodu ant uolos viršūnės buvo visos kelionės kulminacija. Šią nuostabią vietą buvo pamilę žymūs menininkai, jame gyveno ir garsus filosofas Nyčė. Nuo uolos viršukalnės grožėjomės Viduržemio jūra, tolumoje matėsi nykštukinė Monako valstybė. Šie įkvepiantys vaizdai leidžia suprasti, kiek daug nuostabių kampelių yra mūsų apvalioje Žemėje.

Už šias nuostabias akimirkas, už konkursą mokytojų ir mokinių vardu noriu padėkoti pagrindiniams organizatoriams – Veiverių meno mokyklos direktoriui Mindaugui Labanauskui ir mokytojai Rasai Derbutienei. Didelis ir nuoširdus Jums – AČIŪ.

Mokytoja Renata Morkūnienė