Beatričė ir Augustė – XVIII respublikiniame jaunųjų pianistų festivalyje-maratone

Gru 01

Jau 18-tą kartą jaunuosius respublikos pianistus į gražiausias Kauno miesto koncertines erdves sukviečia jaunųjų pianistų festivalis-maratonas, rengiamas nuo 2001 m. Šis renginys išsiskiria iš kitų ir yra unikalus tuo, kad kiekvienų metų pirmą gruodžio šeštadienį gražiausiose koncertinėse Kauno salėse tuo pačiu laiku – 12 valandą prasideda koncertai, kuriuose dalyvauja daugiau nei 500 dalyvių iš Kauno krašto muzikos ir meno mokyklų bei svečiai iš Elektrėnų, Biržų, Šiaulių, Radviliškio, Klaipėdos.

Šiais metais festivalis-maratonas vyko gruodžio 1 dieną, o jo dalyviai grojo net 12 salių: Kauno Menininkų namuose, Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje, KTU didžiojoje salėje, Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje, Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijoje, M. ir K.Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje, VDU Didžiojoje auloje, VDU Muzikos akademijos didžiojoje salėje, P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje,  M.Žilinsko dailės galerijoje, Kauno įvairių tautų kultūrų centre, Kauno įgulos karininkų ramovėje.

Veiverių A.Kučingio meno mokyklą atstovaujantis duetas – Beatričė Tūtlytė (3 kl. išplėstinis muzikinis ugdymas, fleita) ir Augustė Januškevičiūtė (7 kl., fortepijonas) koncertavo Kauno Menininkų namuose. Mergaites renginiui ruošė mokytojos A.Sipavičienė ir R.Bimbaitė. Be veiveriečių šioje salėje dar grojo 32 jaunieji atlikėjai iš Kauno 1-osios muzikos mokyklos, Kauno M.Petrausko muzikos mokyklos. Birštono meno mokyklos ir Jonavos J.Miščiukaitės meno mokyklos.